Klasyczne ubrania nigdy się nie starzeją – tradycyjne garnitury, garsonki, kostiumy czy też spódnice zawsze można ubrać do pracy, na oficjalne spotkanie czy też wieczorowe wyjście. Wiele osób nie ma też wyboru – obowiązują ich dress code’y i po prostu muszą nosić klasyczną odzież na co dzień. Ale jednak często jest pokusa, by te klasyczne ubrania jakoś urozmaicić i dodać im nieco nieszablonowego charakteru. Wbrew pozorom, można to zrobić bardzo łatwo, mieszcząc się w obrębie dress code’ów. Oto kilka rad stylistki.

  1. Potęga dodatków

Dobór nieco oryginalniejszego dodatku to ciągle najpopularniejszy sposób na urozmaicenie klasycznej stylizacji. Jeśli musimy nosić do pracy bardzo klasyczną garsonkę lub garnitur, to i tak możemy do nich dodać na przykład nieco mniej standardowy zegarek.

Zegarek - rose gold-coloured
Zegarek – rose gold- dostępny na zalando.pl

Chociażby na tak bardzo modnym w ostatnich latach gumowym pasku. Takie modele pojawiają się na rękach nawet przedstawicieli bardzo konserwatywnych zawodów, na przykład prawników czy też bankierów. Ulubioną metodą chcących podkreślić swój indywidualny styl kobiet jest natomiast wybór nieco odważniejszej torebki. Może mieć na przykład inspirujący detal, chociażby kłódkę, albo nieco odważniejsze kolory – ważne jednak, by pasowały do reszty stylizacji. Nawet odważniejszy krój torebek jest polecany w biznesowych stylizacjach. Jeśli natomiast chcemy postawić na naprawdę awangardową torebkę, to najlepiej by była ona od któregoś ze znanych projektantów. Możemy się na to nieco oburzać, ale znana marka sprawi, że ludzie po prostu inaczej odbierają awangardę w biznesowych lub wieczorowych stylizacjach.

  1. Pobawmy się detalami

Nawet bardzo konserwatywny strój można nieco spersonalizować. Do garnituru można dodać poszetkę – w niektórych sytuacjach lepsza będzie stonowana i biała, ale czasem można nieco zaszaleć i dobrać taką w wielokolorowe wzory. Czasem garnitur można urozmaicić też spinkami do koszul, apaszką czy szelkami – takimi, jakie noszą amerykańscy maklerzy giełdowi. Inną metodą na oryginalny garnitur może być kupienie takiego z szerszymi i bardzo wyraźnymi paskami – sprawi, że się zdecydowanie wyróżnimy, nosząc w końcu klasykę. Czasem natomiast mogą się świetnie sprawdzić kolorowe – na przykład czerwone – nitki garniturowe. Idealnie będzie, gdy będą one dopasowane do krawata lub skarpetek. Mężczyźni zresztą bardzo lubią eksperymentować z krawatami. Może mieć to świetny skutek, chociaż również bardzo łatwo tu przesadzić. No warto dostosować krawat do konkretnej okazji. Na mniej oficjalne przyjęcie można założyć mocno kolorowe wzory czy nawet model z zabawnym napisem. Na spotkanie biznesowe jednak w takim krawacie już przychodzić nie powinniśmy, chyba że pracujemy na przykład w agencji reklamowej.

NYDEANNA - Kolczyki - medium green
Kolczyki NYDEANNA – dostępne na zalando.pl

Jeśli chodzi o kobiece stroje, to zabawa detalami jest tu jeszcze łatwiejsza. Jeśli musimy wyglądać bardzo poważnie, ale jednak chcemy nieco puścić oko, możemy wybrać zabawne kolczyki, niebanalny naszyjnik czy też oryginalną bransoletkę. Sposobów na urozmaicenie samych strojów też jest mnóstwo. Można wybrać takie z falbankami, delikatnymi wzorami czy po prostu ozdobić wszystko kolorowym paskiem. Jeśli kobieta chce wyglądać poważnie, biznesowo, a jednocześnie oryginalnie i nietypowo, może ubrać krawat. Na pewno wyróżni się w tłumie podobnie ubranych w garsonki kobiet. Wyróżnić się można też okularami – w sezonie letnim mogą być to niebanalne modele przeciwsłoneczne, ale w inne sezony roku można wybrać tak zwane „zerówki”. Dodadzą stylu i uroku oraz sprawią, że biznesowy styl będzie zdecydowanie mniej codzienny. Nawet więc gdy obowiązuje nas ścisły dress code, nie musimy zatracać swojego indywidualizmu oraz osobowości.

 

Categories: Moda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *