Moda zmienia się bardzo często, stale ewoluuje. Oczywiście nie można ślepo podążać za trendami i każdego roku pozbywać się wszystkich swoich ubrań, ale warto co sezon kupić sobie przynajmniej coś modnego. Co będzie na topie jesienią i zimą 2017/2018?

Okrycia wierzchnie modne jesienią i zimą 2017/2018

Powoli królować zaczynają futra i z pewnością będą absolutnym hitem tego sezonu. Warto wiedzieć, że modne są zarówno te klasyczne futra, które może nawet już mamy w szafach, ale także futra we wszystkich możliwych kolorach i odcieniach. Nie trzeba się bać różowych, pomarańczowych, żółtych futer. Podobnie z długością, aczkolwiek najmodniejsze są w tej chwili takie do kolan oraz połowy łydki.

Podobnie jak futra, modne będą także kożuchy. Tutaj znowu wybór kolorów oraz długości będzie spory. Najpopularniejsze będą różne odcienie brązu, beżu oraz pomarańczowego koloru. Najsłynniejsze staną się takie typowo góralskie kożuchy, z białym futerkiem i naturalną skórą.

Zestawy garniturowe

Kobiety z pewnością powoli zapominały już o damskich zestawach garniturowych. Jeśli takowe znajdują się jeszcze w szafach, właśnie nadchodzi okazja, aby je wyciągnąć. W innym przypadku konieczne jest pomyślenie o sprawieniu sobie takiego garnituru. Modne będą nawet te, które wyglądają na typowo męskie. Nie trzeba bać się zakładania za dużych garniturów z przydługawymi marynarkami. Oprócz tego warto odważyć się także na ponowne założenie garsonki, zarówno tej typowo kobiecej, jak i takiej w starym stylu, w kratę itp.

Czarne stylizacje

Warto także przekonać się do czarnego koloru, bowiem to między innymi on będzie królował w damskich stylizacjach.

JANABELLE - Kurtka skórzana
Kurtka skórzana JANABELLE – dostępna na zalando.pl

Szczególnie modne staną się ubrania ze sztucznej, czarnej skóry, połyskujące, śliskie, elastyczne, wręcz w futurystycznym stylu. Nie można się bać stylizacji kompletnie czarnej, nie trzeba już próbować niwelować czerni kolorowymi lub jasnymi dodatkami.

Zawsze modny jeans

Poza tym modny znów będzie jeans i wcale nie chodzi tu o założenie spodni jeansowych lub kurtki jeansowej. Modne bowiem staną się stylizacje jeansowe od góry do dołu. Można zatem zdecydować się na jeansową koszulę, kurtkę, spodnie, torbę itd.

BIFFY - Jeans Skinny Fit
Jeans Skinny Fit BIFFY – dostępne na zalando.pl

Proponowane jest zestawienie góry i dołu z tego samego odcienia jeansu, aczkolwiek całkiem gustownie może wyglądać jasny jeans z ciemnym. Nie można bać się eksperymentów. Warto wiedzieć, że równie modny jak jeans stanie się sztruks i w tym przypadku znowu można zdecydować się i na sztruksowe spodnie, i na sztruksową kurtkę.

Znów króluje krata

Do łask powraca również krata, zarówno ta drobna, prawie niewidoczna, jak i szeroka. Kolory zależą od naszych osobistych preferencji. Bardzo modna jest siwa i brązowa krata, ale nie tylko. Nosić można zarówno kraciaste płaszcze, jak i koszule, sukienki, spodnie, spódnice, szale itd. Co kto lubi.

KENDAL - Koszula
Koszula w kratkę KENDAL – dostępna na zalando.pl

Jeśli chodzi o wzorki to nie tylko krata będzie królowała. Warto również pogodzić się z dawno zapomnianymi już grochami. Nie mają to być wcale małe groszki, ale duże, rzucające się w oczy grochy, kontrastujące z kolorem ubrania. Szczególnie modne będą sukienki w grochy, ale również płaszcze. Oprócz tego warto zainwestować w grochy wyszyte na tiulowym materiale. Może wśród starych ubrań uda nam się znaleźć coś takiego i przerobić? Równie modne jak grochy będą napisy, zarówno te duże, jak i małe. Warto wiedzieć, że nie są one zarezerwowane tylko dla młodzieży oraz t-shirtów. Wielkim hitem stają się bowiem również wieczorowe czarne sukienki z białymi napisami. Takim ubraniem możemy świetnie wyrazić siebie, swoją osobowość, nastrój, myśli itp.

Categories: Moda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *